Ковачки до Спасовски: Бројките значат дека сте работеле 4 пати послабо, а се’ уште сте министер

t

Пратеникот во македонското Собрание и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, на Твитер напиша дека министерот Оливер Спасовски и покрај тоа што работел 4 пати послабо во 2020 година, сепак се’ уште е министер.

Ова е неговиот коментар на Твитер:

“Бројките значат дека во 2020 сте работеле 4 пати послабо, а сепак и со такви бројки останавте Министер.

@o_spasovski испуштена Ви е работата од поодамна. Полицијата под Ваше раководство нема никаков авторитет.”

Линк до твитот:
https://twitter.com/Kovacki1/status/1488988142606630913?t=WleJ7xmFzk7cxR9g65jUSQ&s=19&fbclid=IwAR0tKkB7MWb-Sk7YbdjiUOwEYwZsFd_uqMPhCZ71qlYw9HDKDXYfhg-fZ-4

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Спасовски: МВР е посветено кон натамошното развивање…

Министерството за внатрешни работи е посветено кон…

Министерот Спасовски на работна средба со британската…

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска…

Спасовски открива: Понудив да биде најден друг…

Секој има право на свои видувања и…

Pacкол во СДСМ: Шилегов го кренал гласот…

Поранешниот скопски градоначалник Петре Шилегов бил воздржан…

Спасовски: Мирна новогодишна ноќ без нapушувања на…

Ова е една од најмирните новогодишни ноќи,…