Објавено на:

Кога ништо не се работи да не оди фира: Украл 50 литри гориво од градежна машина на автопатот Кичево – Охрид

t

СВР Охрид соопшти дека е уапсен 59-годишен маж од Дебарца кој украл 50 литри гориво од градежна машина што работела на автопатот Кичево – Охрид.

Полицијата на СВР Охрид половина час по полноќ го уапсила Н.С. (59) од село Требеништа, општина Дебарца.


Од МВР информираат дека тој претходно бил фатен како крадел гориво од градежна машина на автопатот во изградба Кичево-Охрид, при што биле пронајдени две пластични галони со околу 50 литри гориво. Од МВР велат дека по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нашата врска е на пауза, ова не…

Првата дама на Украина, Олена Зеленска (44),…

Од што ќе живеат тие луѓе? 27.167…

Мајската плата се уште ја чекаат 27.167…

И Бугарија има со што да “се…

ФБИ нуди награда од 100.000 долари за…

Тешка сообраќајна несреќа во Чаир: Повреден е…

Вчера во 06.40 часот во СВР Скопје…

ЦУК информира: Еве на кои планини нема…

Низ парк шумата Водно или низ нашите…