Колони за влез во Македонија на ГП Богородица

t

Продолжениот викенд е на самиот крај, па сите кои беа на некое патување, сега се враќаат дома.

Токму затоа и има колони со возила на граничните премини, особено на ГП Богородица, за влез во Македонија.

Граѓани кои продолжениет викенд го минуваа во Грција велат дека за влез во Македонија се чека два часа на македонско-грчката граница.

На грчкиот дел од преминот се чека час и половина, додека задржувањето на „Богородица“ е околу половина час.

Покрај македонски, има српски, косовски и грчки возила.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шпански весник: Меси се враќа во Барселона?!

Шпанскиот спортски дневен весник „Diario sport“ пишува…

Вардар поразен од Целје: Струшкиот турнир има…

Струшкиот ракометен турнир кој летово се одржува…

Стејт департментот тајно го предупредил Конгресот за…

Стејт департментот тајно го предупреди американскиот Конгрес…

Утре е Преображение Господово: Ова се народните…

Православна црква и нејзините верници утре го…

Кина забрзано купува злато: Увозот најголем во…

Кина забрзано купува злато. Кина купила повеќе…