Колони на границите: Над 23 илјади возила влегле во Македонија во последните два дена

t

Десетици илјади возила влегле во Македонија преку граничните премини во последните два дена.

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека вчера и завчера за влез и излез од земјава се регистрирани вкупно 35.607 возила. Од нив 23.494 автомобили биле за влез, а 12.113 возила ја напуштиле државата, пренесува МКД.мк.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарскиот европратеник Ќучук: После толку обиди за…

Бугарскиот европратеник и известувач за Македонија, Илхан…

Бугарски професор: Ветото е бугарска глупост на…

Бугарскиот професор Евгени Даинов вечерва во дебатниот…

Одлуката за Македонија ќе се носи во…

Коалицијата имаше многу конструктивен дијалог на темата…

Османи кон Кулеба: Македонците како никој друг…

Русија не само што ја мрази соседната…

Коалиционите партнери на Петков: Украина не може…

„Очекуваме да слушнеме што ќе се случува…