,,Комитите” со голем спектакл за својот роденден: Кејот на Вардар ,,гореше”

t

Навивачите на Вардар, популарните ,,Комити” вечерва приредија незаборавен спектакл во Скопје по повод нивниот 35-ти роденден.

,,Комитите” буквално го живнаа кејот на реката Вардар, каде запалија повеќе од 700 факели. Забавата продолжува, овој пат пред СЦ ,,Јане Сандански”, велат од навивачката група.

Првите видеa од настанот, ги очекуваме во текот на вечерта.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вардар остана без четвртфинале во СЕХА

Македонскиот првак Вардар загуби на домашен терен…

Шампионот на Македонија подготовките ќе ги започне…

Освојувачот на шампионската титула од сега веќе…

(Фото) Арсовска на терен доцна вечерва: Продолжува…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, доцна…

Вардар и Пелистер на домашен терен ќе…

Вардар 1961 и Еурофарм Пелистер ќе имаа…

Се најавуваат неколку силни финансиски инјекции –…

Поранешниот двократен европски ракометен првак Вардар ги…