Објавено на:

Комити: Приклучете се на борбата за Вардар и бидете дел од возобновата на македонската фудбалска гордост!

t

Акцијата на навивачите на Вардар, Комити, тече одлично, информираат од навивачката група.

-Акцијата тече повеќе од успешно. По само неколку дена сме на половина пат од првичната зададена цел.

Секако, важен сегмент е што сите средства доаѓаат од странство, бидејќи, како што веќе напоменавме, апликацијата Gofundme, не дозволува донирање од територијата на Р. Македонија.

За многу кратко време, ќе известиме за начинот на кој што секој од Македонија, ќе може да донира. Бидете спремни, зошто тогаш ние сме на потег!

А до тогаш, повик до сите Македонци, навивачи на Вардар и вљубеници во македонскиот спорт од странство: Приклучете се на борбата за Вардар и бидете дел од возобновата на македонската фудбалска гордост!

СИТЕ ЗАЕДНО – ЗА ВАРДАР НАШ! – велат Комити.

Во продолжение линкот каде може да се донира:

ЛИНК

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото+видео) Изгаснат пожарот во галијата на Вардар:…

Изгасен е пожарот во галијата кај Холидеј…

(Видео) Гори една од галиите на Вардар!

Гори галијата во Вардар, веднаш наспроти Министерството…

Комити се пофалија со богат навивачки плен…

Навивачите на Шкупи и Левски синоќа имаа…

(Видео) Вардар се излеа во општина Јегуновце!

ЦУК известува дека претседателот на месна заедница…

РК Алкалоид го победи Вардар!

Ракометарите на Алкалоид одиграа уште една неверојатна партија и…