Комити се пофалија со богат навивачки плен од Бугарите

t

Навивачите на Шкупи и Левски синоќа имаа бурна ноќ со инциденти во Чаир и на стадион и биланс од 21 уапсен и еден прободен. Некаде, некако во близина биле и навивачите на Вардар кои скришно им дрпнале навивачки реквизити на гостинските навивачи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ: Бугарите негодуваат, затоа што сме попопуларни…

Ги сакам сите вина на нашите браќа…

Кацарска во интервју за бугарска телевизија: Нема…

Нема никаква законска пречка Бугарите да станат…

ГОЛЕМ ГЕСТ на “Комити” и “Чкембари”: Цел…

Иако се лути ривали на трибините, навивачките…

Бугарофилите кои играа оро на протести и…

Портпаролот на Левица, Амар Мециновиќ, ги коментира…

Груевски го цитира Гологанов: Ние немаме толку…

Поранешниот премиер Никола Груевски на Фејсук сподели…