Објавено на:

Конашенков: Руската армија го блокираше Лисичанск од југ

t

Руската армија ја проби украинската одбрана и го блокираше Лисичанск од југ, изјави денеска портпаролот на руското Министерство за одбрана Игор Конашенков.

Руските војници ослободија 11 населени места за време на блокадата на Лисичанка, рече Конашенков.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Полјански за воената операција на Русија: Можеме…

Полјански за специјалната операција: Може да биде…

Централната банка на Русија почнува со етапно…

Централната банка на Русија откри дека започнала…

Македонија не е меѓу нив – Путин:…

Русија високо ги цени своите сојузници и…

На раб на катастофа: Експлозии одекнаа во…

Неколку експлозии одекнаа во близина на нуклеарната…

Захарова: На САД не им успеа да…

Плановите на САД да ја изолираат Русија…