Објавено на:

Конашенков: Руската армија го блокираше Лисичанск од југ

t

Руската армија ја проби украинската одбрана и го блокираше Лисичанск од југ, изјави денеска портпаролот на руското Министерство за одбрана Игор Конашенков.

Руските војници ослободија 11 населени места за време на блокадата на Лисичанка, рече Конашенков.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дачиќ на средби со Лавров, Шаленберг, Сијарто…

На маргините на 30. Министерски совет на…

Невработеноста во Русија достигна историски минимум

Бројот на невработени лица падна под 3%…

(Фото) Лавров на средби со значајни дипломати…

Министерот за надворешни работи на Руската Федерација,…

Будимпешта: Ќе ја продолжиме соработката со Русија…

Министерот за надворешни работи на Унгарија, Петер…

Кулеба: Украина ќе продолжи во битката против…

Украина ќе продолжи во битката против руската…