Конечно решена мистеријата за нeпознатиот објект на темната страна на Месечината

t

Кинески ровер конечно стигна доволно блиску за да истражи објект со чудна форма забележан на далечната страна на Месечината минатата година. Откритието беше наречено „мистериозна колиба“ на интернет.

Вистината беше откриена во петокот, кога Our Space објави снимка одблиску од она што се испостави дека е обична карпа која лежи на работ на кратер. Карпата, сепак, имаше необична форма, забележа публикацијата, додавајќи дека тимот што го контролира роверот од Земјата го нарече „Зајак од жад“.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Канада ќе ги гони криминалите сторени на…

Канада ќе ги гони криминалите сторени на…

Кој ја лансираше три-тонската ракета? Со брзина…

Кон крајот на јануари светските медиуми објавија…

(Видео) Неконтролирана ракета на „Спејс Икс“ на…

Ракета на „Спејс Икс“ е на патека…

Што kpие „Ѕвездата на cмpтта“? Под ледената…

Една нова студија објавена во списанието Icarus…

Конечно решена мистеријата за нeпознатиот објект на…

Кинески ровер конечно стигна доволно блиску за…