Објавено на:

Конечно се огласија родителите на монструмот Коста: Изразија сочувство и објаснија како живеат по масакрот

t

Мајката и таткото на Коста Кецмановиќ првпат проговорија по монструозниот чин на нивното дете.

Се огласија Владимир Кецмановиќ и Миљана Кецмановиќ, таткото и мајката на момчето Коста Кецмановиќ (13), кој е осомничен дека убил 9 ученици и чувар, а потоа повредил уште шестмина, меѓу кои и наставничката во ОУ „Владислав Рибникар“.

За прв пат оворат јавно, пренесува Телеграф.

-На тој 3-ти мај завладеа вечна тишина во која секојдневно плачеме, неми од неизлечива болка и тага, за секое невино дете што загина и за Драган, кој со толку љубов се грижеше за децата. Длабоко и искрено жалиме и упатуваме сочувство до секое семејство за нивната загуба, што е и секоја наша загуба. Засекогаш во тага, семејството Кецмановиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ХОРОР: Малолетници силувале 13-годишно девојче во Келн

Тринаесетгодишно девојче било сексуално злоставувано од момчиња…

Македонците наведени како посебен народ во Царска…

Соседните држави очигледно погрешно пресметаа кога мислеа…

55 кинески борбени авиони забележани околу Тајван

Десетици кинески борбени авиони се забележани во…

Роналдо победи во азиската Лига шампиони

Додека во Европа вечерва стартуваше новата сезона…

МИЦКОСКИ ВЛЕЗЕ ВО ВОЈНА СО ГРУЕВСКИ: “Панорама…

Ботовите на "дувлото" денеска "кавилтетно" ја заработуваат…