Објавено на:

Конечно – Сите го чекавме ова: Комисијата за заразни болести предложи укинување на една мерка

t

Комисијата за заразни болести по денешниот редовен состанок предложи укинување на задолжителното носење маски во затворен простор.

Оваа мерка ќе важи за сите објекти, освен за здравствените установи, аптеките, домовите за стари лица и јавниот превоз.


Маските во сите останати простории може да се носат, но само по желба на граѓаните, информираа од Комисијата за заразни болести.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕУ ги укинува маските во авионите и…

Маските за лице повеќе нема да мора…

Конечно – Сите го чекавме ова: Комисијата…

Комисијата за заразни болести по денешниот редовен…

Официјално: Од утре основците нема да носат…

Владата денеска ја прифати препораката на Комисијата…

Слобода од среда? Во вторник ќе се…

На плоштадот во Куманово денеска продолжуваат активностите…

Добра вест: Ќе се укине задолжителното носење…

Главниот координативен кризен штаб за справување со…