Концертот на Меморија се преместува на друга локација

t

Поради најавата за невреме и исклучително лоши временски услови на територијата на Скопје во сабота, 11 јуни, закажаниот концерт под отворено небо на групата „Меморија“, од стадионот на АРМ во Градскиот парк, се префрла во спортската сала А1 Арена – „Борис Трајковски“.

Купените партер влезници важат, фан пит влезниците исто така, додека со веќе купените влезници за седење на трибина на стадионот на АРМ по цена 1.200 денари, сега во салата ќе може да влезат две лица со една влезница.

Од овој момент натаму остануваат уште 2.500 слободни места за седење, за сите оние што се уште не набавиле влезница и допрва имаат намера да го сторат тоа, а нивната цена изнесува 700 денари.

Продажните места остануваат исти: Југотон – ГТЦ 1 кат- Скопје и онлајн на ‘купи карти за се’.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓоргиев: Периодот на 19 и 20 век…

Доколу нема договор, Комисијата по секоја цена…

Зијан одмор: Повторно оштетени македонски возила во…

Шест македонски возила изгребени со остар предмет…

Ванковска: Колку пати ќе умираме, кој си…

Универзитетската професорка Билјана Ванковска на Фејсбук прашува…

(Видео) КАПА ДОЛЕ МОМЦИ: Организаторот ја скрати…

Кадетската репрезентација на Македонија обезбеди место на…

Димовски: Живо сум заинтересиран како ќе се…

Илија Димовски преку објава на социјалната мрежа…