Објавено на:

Короната се враќа во Србија: 555 случаи во последните 24 часа

t

555 нови случаи на корона вирус се регистрирани во Србија, врз основа на 4.696 тестирани примероци.

Две лица починаа како последица на заразата, објавено е на веб-страницата на Министерството за здравство Covid-19.rs.

На болничко лекување се 147 пациенти, од кои 7 се на кислородна поддршка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ од Њујорк: Не воведуваме санкции за…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, за време…

Кој ќе си легне на брашното? Британија…

Велика Британија го поддржува и се приклучува…

Сијарто ветува напредок за Србија: Косовското прашање…

Министерот за надворешни работи на Унгарија, Петер…

Курти: Прво де факто признавање на Косово,…

Косовскиот премиер Албин Курти истакна дека треба…

(Видео) Вучиќ повторно донесе кошница производи на…

Српскиот претседател Александар Вучиќ „претстави“ нови намалувања…