Косово: Убиени тројца напаѓачи, а уапсени се четворица во манастирот во Бањска

t

Косовската полиција официјално потврди дека тројца од напаѓачите се убиени, а четворица се уапсени во близината на манастирот во Бањска, објави новинарот Џемајл Реџа. Тој додаде и дека се запленети големо количество муниција во една просторија во близина на манастирот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Косово е уапсен еден од најголемите…

Уапсен е Гезим Чела, еден од најголемите…

(Фото)УЖАС: Таткото на малиот монструм Кецмановиќ ја…

И сестрата на Коста Кецмановиќ заедно со…

Приведено лице по распишана потерница за доиздржување…

Денеска (08.12.2023) полициски службеници од Полициската станица…

Истражување: Србите имаат 50% словенска генетика, останатото…

Денешните Срби имаат околу 50-60 отсто словенско…

Хил: На маса не е признавање на…

Американскиот амбасадор во Србија, Кристофер Хил во…