Косовските специјалци повторно отстранија транспарент „Ова е Србија“

t

Припадниците на специјалната единица на косовската полиција вечерва повторно го тргнаа транспарентот со натпис „Ова е Србија“ од пешачкиот мост над автопатот Косовска Митровица – Рашка во градот Сочаница, кај Лепосавиќ, јавува репортерот на Косово онлајн.
Ова е втор пат за еден месец припадниците на специјалната полициска единица да ја тргнат оваа порака.

И пред две недели, транспарентот беше отстранет во текот на ноќта, но мештаните набрзо поставија нов, кој вечерва беше отстранет.

На видеата од социјалните мрежи се гледаат припадници на специјалните полициски единици како собираат транспарент пред паркиран џип.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Косово е уапсен еден од најголемите…

Уапсен е Гезим Чела, еден од најголемите…

(Фото)УЖАС: Таткото на малиот монструм Кецмановиќ ја…

И сестрата на Коста Кецмановиќ заедно со…

Истражување: Србите имаат 50% словенска генетика, останатото…

Денешните Срби имаат околу 50-60 отсто словенско…

Хил: На маса не е признавање на…

Американскиот амбасадор во Србија, Кристофер Хил во…

Орбан: Ќе стоиме со Србија ако ЕУ…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека…