Костадиновска-Стојчевска: Досега од опозицијата не видовме ниту една државничка политика

t

Досега не видовме ниту еден државнички потег од страна на ВМРО-ДПМНЕ, вели министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска.

Според неа иако ВМРО-ДПМНЕ сака СДСМ да биде пред колабирање, ситуацијата не е таква.

– ВМРО-ДПМНЕ сака СДСМ да биде пред колабрирање, но за жал тоа не е така. СДСМ е секогаш на власт кога треба да се решаваат најгорчливите прашања на оваа држава, без разлика дали тие прашања и одговори му се допаѓаат на некој или не, вели министерката.

Таа вели дека од ВМРО-ДПМНЕ не видовме ниту еден државнички потег или политика.

-Еве последно да кажаеме е зошто не останаа во Собранието кога се гласаше за францускиот предлог? Три дена бевме навредувани и омаловажувани. За жал, тоа е една слика од ВМРО-ДПМНЕ која ја остава во законодавниот дом, дека се сѐ, само опозиција не, рече Костадиновска-Стојчевска во емисијата „Трилинг“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Божиновски: На изборите во Бугарија води СДСМ!

Денеска во Бугарија се одржаа предвремени парламентарни…

Демант од “Пиксел Груп”: Под секое ниво…

Компанијата "Пиксел Груп" ги демантира обвинувањата од…

СДСМ: Докажаниот криминалец Мицкоски е фатен со…

Докажаниот криминалец Христијан Мицкоски е фатен со…

А можеа и да не набават? СДСМ…

Од владејачката СДСМ во соопштение за јавноста…

Не гледај што правам, слушај што зборувам:…

Со жалење можеме да констатираме дека советничката…