Објавено на:

Кој би можел да стои зад нападите со беспилотни летала во Москва?

t

Сè уште не е јасно кој стои зад неколку напади со беспилотни летала врз Москва во текот на ноќта.

Русија ја обвини Украина за потегот, но Киев негираше каква било директна вмешаност.

Аналитичарот за безбедност и одбрана, професор Мајкл Кларк, вели дека „форензички“ ќе биде „многу важно“ да се дојде до дното на прашањето.

Ова треба да се направи во следните 48 часа за да нема лажни обвинувања.

„Владата во Украина мора да го надмине ова прашање – тие мора јасно да кажат дека тоа биле тие, и тоа го прават со причина, или не биле тие и тие можат повеќе или помалку да докажат дека не биле тие“.

„Неизвесноста ќе и нанесе многу штета на Украина“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дачиќ му се пожали на Лавров: Тешка…

Министерот за надворешни работи, Ивица Дачиќ денеска…

Пендаровски ги смирува потресените: Груевски нема да…

Со последните измени на Кривичниот законик, Никола…

Проблеми во рајот: Американскиот Конгрес не може…

Aмериканската влада се подготвува за прекин на…

Петков се налути: Не може македонските служби…

Поранешниот бугарски премиер Кирил Петков се налути…

Состојбата е АЛАРМАНТНА: Косово е пред меѓународна…

Вознемирувачки и алармантни се состојбите настанати во…