Објавено на:

Кој “лаже”? Зеленски не слушнал за никаков руски документ со мировни предлози, Русија тврди дека испратила “јасни формулации”

t

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека не знае дека постои документ ниту видел документ во врска со мировни преговори што Кремљ вели дека го испратиле во Украина.

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков  изјави дека на 15 парил до украинските власти бил испратен нарт мировен договор, но дека се уште не добиле одговор.

-Топката е во нивно поле, Русија сега чека на одговор, изјави Песков.  (МИА)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јотова стана миротворец: Се залага за преговори…

Бугарскaта потпретседателка Илијана Јотова се залага за…

Хрватски воен аналитичар: Дронот кој падна во…

Денеска се случила експлозија во градот Киреевск…

Вучиќ ја продаде куќата: Америка ќе биде…

Србија успеа да го издржи притисокот од…

Украински дрон експлодираше на 250 километри од…

Во областа Тула во Русија, недалеку од…

Борел се закани со нови санкции: Ако…

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика…