Кој сака да остави фотелја: Алтернатива нема да ја напушти владината коалиција

t

Партијата Алтернатива засега не планира да ја напушти владината коалиција, но нема да гласа за реконструкција на Владата, пренесува „360 степени“.

Од друга страна, Алијанса за Албанците одлучи да влече во Влада и во партијата вчера организирале референдум на кој партиските членови се изјасниле дека е добро Алијанса да биде дел од Владата. Како што рече Таравари, во Владата ќе имаат три министерски и две заменик-министерски места.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Прославата на Ковачевски за една година Влада…

Граѓаните од државниот буџет за дводневната конференција…

Излегоа од Влада ама не им откажуваат…

Партијата Алтернатива денеска во Тетово одржа седница…

Демократски сојуз најостро ги осудува обидите на…

Демократскиот сојуз најостро ги осудува изјавите на…

Ни се крои федерализација? Алтернатива бара Заедница…

Во времето кога Косово се наоѓа пред…

Реџепи до Алтернатива: Откако ве исфрлија од…

Ако немаш срам прави што сакаш, му…