Објавено на:

Кој ја шиша Украина? Русија сама ќе ги бара убијците на руските војници!

t

Русија сама ќе ги бара убијците на руските затвореници, тие мора да бидат пронајдени и казнети, изјави за новинарите прес-секретарот на претседателот на Руската Федерација Дмитриј Песков.


„Несомнено, Русија сама ќе ги бара оние кои го извршиле ова злосторство. Тие мора да бидат пронајдени и казнети“, рече тој.


Претходно, Министерството за одбрана на Руската Федерација објави дека украинската војска извршила намерно убиство со истрели во главата на повеќе од 10 заробени руски војници.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Орбан сепак не ја блокирал помошта за…

Унгарските медиуми денес ги негираа шпекулациите дека…

САД: Не ја охрабруваме Украина да напаѓа…

Соединетите Држави не ја опремуваат ниту ја…

Заради прекин во снабдувањето со струја Украина…

Украинското Министерство за здравство соопшти дека побарало…

Нови крвави пакети во две украински амбасади…

Украинските амбасади во Данска и Романија добија…

Блинкен: Целта на помошта од САД е…

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен, говорејќи за…