Објавено на:

Кој ја шиша Украина? Русија сама ќе ги бара убијците на руските војници!

t

Русија сама ќе ги бара убијците на руските затвореници, тие мора да бидат пронајдени и казнети, изјави за новинарите прес-секретарот на претседателот на Руската Федерација Дмитриј Песков.


„Несомнено, Русија сама ќе ги бара оние кои го извршиле ова злосторство. Тие мора да бидат пронајдени и казнети“, рече тој.


Претходно, Министерството за одбрана на Руската Федерација објави дека украинската војска извршила намерно убиство со истрели во главата на повеќе од 10 заробени руски војници.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Закана од Путин: Во 2014 немавме хиперсонично…

Рускиот претседател Владимир Путин денес изјави дека…

Му текнало да се прошета: Од Кремљ…

Рускиот претседател Владимир Путин во последен момент…

Семејство од Мариупол го пречека Путин со…

Рускиот претседател Владимир Путин во текот на…

Украина бара од Бугарија да ѝ даде…

Украина ја охрабрува Бугарија да ги даде…

Јункер ги подбра колегите од ЕУ: Не…

Украина нема наскоро да биде примена во…