Објавено на:

Кој ја шиша Украина? Русија сама ќе ги бара убијците на руските војници!

t

Русија сама ќе ги бара убијците на руските затвореници, тие мора да бидат пронајдени и казнети, изјави за новинарите прес-секретарот на претседателот на Руската Федерација Дмитриј Песков.


„Несомнено, Русија сама ќе ги бара оние кои го извршиле ова злосторство. Тие мора да бидат пронајдени и казнети“, рече тој.


Претходно, Министерството за одбрана на Руската Федерација објави дека украинската војска извршила намерно убиство со истрели во главата на повеќе од 10 заробени руски војници.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ништо од поддршката: Германија нема да ѝ…

Германскиот канцелар Олаф Шолц изјави дека неговата…

Зеленски призна: Ситуацијата е многу тешка

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски изјави синоќа…

“Тешко на Русите”: Украинците тврдат дека уништиле…

Украинската војска денеска преку објава на Фејсбук…

Османи: На Русија и одговара да ги…

Руската Федерација е еден од факторите на…