Објавено на:

Кој ја шиша Украина? Русија сама ќе ги бара убијците на руските војници!

t

Русија сама ќе ги бара убијците на руските затвореници, тие мора да бидат пронајдени и казнети, изјави за новинарите прес-секретарот на претседателот на Руската Федерација Дмитриј Песков.


„Несомнено, Русија сама ќе ги бара оние кои го извршиле ова злосторство. Тие мора да бидат пронајдени и казнети“, рече тој.


Претходно, Министерството за одбрана на Руската Федерација објави дека украинската војска извршила намерно убиство со истрели во главата на повеќе од 10 заробени руски војници.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украина го брани целиот демократски свет, да…

Во Украина на удар се демократијата и…

Путин задоволен: Невработеноста во Русија е на…

Невработеноста во Русија е на рекордно ниско…

Пронајден мртов еден од најозлогласените руски команданти…

Еден од најозлогласените команданти на рускиот претседател…

Да се биде или не: Ако падне…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски изјави дека…

Врти, сучи, суд да се формира: САД…

САД се залагаат за формирање на специјален суд за…