Објавено на:

Кој ќе биде ПРЕМИЕР НА СРБИЈА Весиќ или Мали? Вучиќ: Можеби медиумите погодија..

t

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска изјави дека некои медиуми наведуваат дека веќе се знае дека нов премиер ќе биде Горан Весиќ, а други дека тоа ќе биде Синиша Мали и побара од медиумите да паметат што објавиле за тоа кој ќе биде новиот премиер.

Вучиќ, рече дека може да се случи да погодат.


Ова беше неговиот одговор на тоа што опозициските медиуми веќе зборуваат дека Весиќ е нов премиер.

Едни велат дека Весиќ ќе биде нов премиер, затоа што тоа го побарал, другите Синиша Мали, рече Вучиќ и им порача на медиумите добро да се сетат што пишуваат сега и како ја залажуваат јавноста.

-Немојте да бидете мрзеливи да изнесете што сте објавиле како сте ја измамиле јавноста. А можеби сте погодиле, ќе видиме – рече Вучиќ и додаде дека, ако погодат, тогаш ќе зборувале како знаеле месец и половина однапред.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Брнабиќ: Отвараме посебна инфраструктура за борба против…

Српската премеирка Ана Брнабиќ свечено го стави…

Вучиќ: Србија за разлика од Македонија остана…

Туркајте ја својата земја напред, добро е…

БОМБА: Бугарија спрема вето и нова историја…

Бугарија, охрабрена од поддршката што ја добива…

Кога Србија ќе влезе во ЕУ ќе…

Српската министерка за евроинтеграции, Јадранка Јоксимовиќ, изјави дека кога…

Кој сака војна на Балканот? Вулин: На…

Министерот за внатрешни работи Александар Вулин денеска…