Крадел, па работите ги продавал преку „Фејсбук“

t

Полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Гази Баба при Секторот за внатрешни работи Скопје денеска го лишиле од слобода М.Б.(33) од Скопје. При претрес на неговиот дом на подрачјето на Лисиче, извршен по добиена наредба од Кривичен суд Скопје, пронајдени се поголем број предмети кои потекнуваат од кривично дело кражба, извршена во периодот од 5 до 28 февруари 2022 во деловен субјект лоциран на подрачјето на Илинден, соопштија од Министерството за внатрешни работи.

Од МВР информиарат дека М:Б е приведен во полициска станица и при извршениот службен разговор го признал делото и појаснил дека украдените производи ги нудел на продажба преку социјалните мрежи.


По комплетирање на службениот материјал против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава, наведоа од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија објави: Загубивме двајца високи офицери во…

Русија призна дека изгубила двајца високи офицери…

(Видео) “Добредојдовте драги браќа”: Со камбани СПЦ…

Српскиот патријарх Порфириј, на својата фејсбук страница…

Не запира: ЕУ во април имала инфлација…

Потрошувачките цени во Европската унија во април…

(Видео) Путин распореди “Терминатори” во источна Украина

Во обид да го зајакне својот арсенал,…

НАТО ќе ги продолжи разговорите со Финска…

Претставниците на НАТО во средата не успеаја…