Кралот Чарлс ден пoрaно го прослави 75-тиот роденден

t

Трпезата за забавата беше дело на готварскиот виртуоз Рејмонд Бланк, а расположението го одржуваа настапите на Ли Џон од составот „Имаџинејшн“ од 80-тите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кралот Чарлс ден пoрaно го прослави 75-тиот…

Трпезата за забавата беше дело на готварскиот…

Шарени цветчиња за прославата на денот на…

По повод роденденот на Општина Карпош, денешното…

(Видео) “Дива” прослава во соблекувалната на Реал…

Реал ја декласираше Барселона во реваншот од…

Вие штедете за зејтин: Прославата за 20…

Бесим Хода, претседател на воените ветерани на…

Вие собирајте пари за зејтин: ДУИ со…

Лидерот на Движењето Беса и градоначалник на…