Објавено на:

Крвава кафана во Србија: Пијан пејач избоде двајца колеги

t

Пејачот Милош С. (39) кој е уапсен во Крагуевац поради обид за тешко убиство врз своите колеги од бендот, наводно при апсењето успеал да повреди и еден полицаец.

Осомничениот Милош С. во моментот на нападот бил во алкохолизирана состојба, а нападот се случил пред објектот во кој настапувал со својот бенд. Прво внатре се искарал со колегите, а потоа излегол надвор.


Пејачот, по куса вербална расправија извадил нож и тешко повредил двајца мажи.

– Отишол до своето возило, зел нож со сечило подолго од 12 см. и почнал да ги боде колегите во бубрег и во гради, вели извор од полицијата.

Потоа дошла полициска патрола и се обидела да го совлада полудениот пејач, кој е одведен во болница на преглед, но и таму настанал хаос.

-Милош се обидел да побегне од болницата и притоа повредил и полицаец кој го спречил во тоа, вели извор од полицијата.

Повредените се префрлени во болница и се борат за живот, објавија српските медиуми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

БОМБА: Бугарија спрема вето и нова историја…

Бугарија, охрабрена од поддршката што ја добива…

Кога Србија ќе влезе во ЕУ ќе…

Српската министерка за евроинтеграции, Јадранка Јоксимовиќ, изјави дека кога…

Кој сака војна на Балканот? Вулин: На…

Министерот за внатрешни работи Александар Вулин денеска…

Брнабиќ: Приштина продолжува да се изживува со…

Премиерката Ана Брнабиќ рече дека последните одлуки…

Бугарско здружение организира тура низ јужна Србија…

„Патека на 41. пешадиски полк – март…