Крвава пресметка во Чаир: Двајца завршија во болница!

t

Доцна синоќа околу 1 часот пред Поликлиниката Чаир, Итната медицинска помош ги затекнала повредени со остар и тврд предмет Б.П. и А.Л.(21) од Скопје.

Двајцата се расправале, па физички се пресметале, по што заедно завршиле повредени пред поликлиниката, кога ги здогледале вработените од Итната помош.

Лицата биле пренесени во Градската општа болница „8 Септември“ и Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Подоцна, како што информираа од МВР, едниот од нив бил приведен.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Малолетници со нож ограбиле врсници во Чаир!

СВР Скопје поднесе кривична пријава против двајца…

Масовен ракетен напад од Либан врз северен…

Од 30 во 50 ракети денеска биле…

Ограбена обложувалница во Чаир!

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска…

Руската војска го осуети новиот украински план…

Поморската авијација пронашла и уништила украински глисер…