Објавено на:

Кремљ: Можна е средба Путин-Зеленски со претходни подготовки

t

Кремљ не исклучува одржување средба меѓу рускиот претседател Владимир Путин и украинскиот претседател Володимир Зеленски, но таа треба да биде темелно подготвена за да даде резултати, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

-Никој не ја исклучува можноста за средба меѓу Путин и Зеленски. Теоретски, тоа е навистина можно, истакна Песков.


Портпаролот на Кремљ, исто така, посочи дека „прво, делегациите и министрите треба да го направат својот дел, за да се погрижат претседателите да не се состанат само за разговори, туку дека средбата што ќе ја одржат ќе постигне резултати“.

-Ставот на Русија не е тајна, тој беше формулиран и претставен на украинските преговарачи. Ги чекаме нивните појаснувања, додаде Песков.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Извршена канонизација на преподобниот игумен Јоаким Крчовски,…

Со света божествена литургија со која чиноначалствуваше…

Руски професор тврди: Војната во Украина е…

Алексеј Фененко, вонреден професор на Факултетот за…

ССМ бара итна средба со Владата, во…

Потсетуваме дека во преговорите за нов Општ…

Ексклузивно видео: Kако изгледа тунелот од кој…

Објавена снимка од тунелот од кој на…

Бектеши: Неделата ќе биде работна во туристичките…

Измените и дополнувањата на Законот за трговија…