Објавено на:

Кривична пријава против скопјанец, со огнено оружје пукал пред хотел во Струга

t

ОВР Струга поднесе кривична пријава против А.Б.(52) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „предизвикување општа опасност“ и „недозволено изработување држење и тргување со оружје или распрскувачки матерјал“.

Тој, на 25.02 2022 во хотел на улица „Партизанска“ во Струга испукал неколку куршуми од огнено оружје што нелегално го поседувал.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕВРОПА ОСТАНА БЕЗ ОРУЖЈЕ И МУНИЦИЈА, Украина…

Британија и Франција веќе објавија дека им…

Струмичанец „фатен“ со 2,34 промили алкохол како…

Струмичанецот, под сериозно дејство на алкохол, возел…

НУКЛЕАРНО ЗАПЛАШУВАЊЕ: Според Пентагон и Берлин, Путин…

Министерството за надворешни работи во Берлин оцени…

Полска компанија за муниција го зголемува производството…

Полскиот производител на муниција Дезамет, дел од…

Давид на Микеланџело прогласен за порнографија

Директорка на училиште во Флорида била принудена…