Објавено на:

Кривични пријави за крадци од Гостивар, расчистени осум кражби

t

ССекторот за внатрешни работи Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар расчисти осум кражби и до Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе кривични пријави против Е.А.(26), И Ф.(30) и малолетник, сите од Добридол, и против Л.С.(40) и С.И.(36) од гостиварско Форино.

Како што информираат од МВР, првите тројца пријавени од Добридол се сомничат дека во текот на овој месец во неколку наврати противправно одзеле добиток од штала во гостиварско Сенокосе и го продале на други лица, а двајцата форинци дека во март годинава извршиле тешки кражби во маркети во Гостивар.

Вкупната имотна корист со која противправно се стекнале петмината осомничени се проценува на 244 илјади денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хорор во Гостивар: Човек убиен во семејна…

52-годишен жител на Гостивар починал откако бил…

Жена искршила кафана во Гостивар

Ноќва во 01.20 часот во Трговски центар…

(Видео) МВР со детали за опожареното возило…

На 23.07.2022 во 15.30 часот во Полициската…

Тешка сообраќајна несреќа во Гостивар: “БМВ” удри…

Вчеравечер во 20.15 часот во Полициската станица…

Малолетник се обидел да убие друг малолетник…

МВР попладнево соопшти дека надворешната канцеларија за…