Објавено на:

Кривични пријави за крадци од Гостивар, расчистени осум кражби

t

ССекторот за внатрешни работи Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар расчисти осум кражби и до Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе кривични пријави против Е.А.(26), И Ф.(30) и малолетник, сите од Добридол, и против Л.С.(40) и С.И.(36) од гостиварско Форино.

Како што информираат од МВР, првите тројца пријавени од Добридол се сомничат дека во текот на овој месец во неколку наврати противправно одзеле добиток од штала во гостиварско Сенокосе и го продале на други лица, а двајцата форинци дека во март годинава извршиле тешки кражби во маркети во Гостивар.

Вкупната имотна корист со која противправно се стекнале петмината осомничени се проценува на 244 илјади денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голема рација: МВР, ДПИ и УЈП ги…

Во контроли извршени вчера во златарници Скопје,…

Приведени дрвокрадци во Тетово и Гостивар

Вчера  во 19 часот и 30 минути,…

Ја удрил со кола па избегал: Тешко…

Полицијата трага по возач кој претпладнево удрил…

Хорор во Гостивар: Човек убиен во семејна…

52-годишен жител на Гостивар починал откако бил…

Жена искршила кафана во Гостивар

Ноќва во 01.20 часот во Трговски центар…