Објавено на:

Кривични пријави за крадци од Гостивар, расчистени осум кражби

t

ССекторот за внатрешни работи Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар расчисти осум кражби и до Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе кривични пријави против Е.А.(26), И Ф.(30) и малолетник, сите од Добридол, и против Л.С.(40) и С.И.(36) од гостиварско Форино.

Како што информираат од МВР, првите тројца пријавени од Добридол се сомничат дека во текот на овој месец во неколку наврати противправно одзеле добиток од штала во гостиварско Сенокосе и го продале на други лица, а двајцата форинци дека во март годинава извршиле тешки кражби во маркети во Гостивар.

Вкупната имотна корист со која противправно се стекнале петмината осомничени се проценува на 244 илјади денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Драма во Гостивар: Маж ги нападнал сестра…

41-годишен жител на Гостивар вчера бил уапсен…

Нашата чудесна земја: Гостиварец си позајмил агрегат…

Вработен во гостиварскиот стационар за улични кучиња…

Соседки “се фатија за коса”: Женска тепачка…

СВР Тетово информира дека вчера (2 ноември)…

Страшно: 18 годишен гостиварец се обидел да…

На 22.10.2022 во 01.50 часот во Гостивар,…