Криза е: Кавадарчанец отишол на гости и украл 1000 евра од домаќинот

t

МВР информира дека вчера, во 09:10 часот, во ОВР Кавадарци бил извршен службен разговор со Д.И.(26) од село Возарци, кавадаречко, кој се сомнички дека ограбил соселанец додека бил кај него на гости.

Д.И. се сомничи дека на 23 ноември оваа година, околу 21:30 часот, додека бил на гости кај 48-годишен маж од село Возарци, одзел паричник со 65.000 денари и лични документи. Дел од одземените пари и документи биле пронајдени и вратени на сопственикот, соопштуваат од МВР.

По целосно документирање на случајот против него ќе следи соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Криза е: Кавадарчанец отишол на гости и…

МВР информира дека вчера, во 09:10 часот,…

(Видео) Ова го има само во Македонија!…

Поставениот јавен тоалет во населбата Баби во…

Малолетник украл компјутери, лаптопи и друга техника…

Компјутери, лаптопи и друга техника била украдена…

Трета опција: Криза е затоа што паразитите…

Криза е затоа што паразитите не можат…

Кавадарчанец ја принудувал малолетната девојка на проституција

Кавадарчанец бил приведен вчера бидејќи малолетната девојка…