Криминалци на секој чекор: Ограбена бензинска пумпа во Чаир

t

На 26.09.2022 во 02.26 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бензинска пумпа на ул.„Кемал Сејфула“ две лица со закана кон вработениот одзеле пари од дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, известуваат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Арсовска гради мега-парк од 30.000 метри квадратни…

Започнува изградбата на новиот мега-парк во Чаир…

Груби од Чаир: Мојата рака е подадена,…

Првиот вицепремиер Артан Груби, вечерва, на партиска…

“Гори” преполната сала во Чаир – Груби:…

Демократската унија за интеграција вечерва во Чаир…

Ич немале среќа: Разбојници влегле во продавница…

Двајца разбојници, кои им се заканувале на…

(Фото) Зелено Скопје, нов мега-проект на Арсовска:…

Во градот Скопје повеќе нема заборавени населби.…