КСС од денеска со протести пред Собранието и Владата, бараат усогласување на платите

t

Конфедерацијата на слободни синдикати од денеска со протести пред Собранието и Владата, бараат усогласување на платите со минималната плата

КСС од денеска до петок почнуваат со протести пред Собранието и Владата.Членовите на КСС ќе протесираат секој ден од 16 до 17 часот движејќи се од собранието до Владата.

Бараат усогласување на платите согласно минималната плата.

Претседателот Благоја Ралповски за Канал 5 вели ќе останат на улица се додека државата не ги исполни нивните барања за усогласување на платите со минималецот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Траги-комедија: Сопругот ја пријавил за исчезната, таа…

На 22.03.2023 во Полициската станица Ѓорче Петров…

Зибери повторно ќе биде кандидат за прв…

Народниот правобранител Насер Зибери денеска во гостување…

(Видео) Елмас и Чурлинов за пет минути…

Македонија го скрши отпорот на Малта и…

Охридскиот договор падна на првиот тест: Српската…

Српска листа соопшти дека одлуката да не…

Кина ја поддржа Русија за спроведување истрага…

Пекинг стана коавтор на нацрт-резолуцијата на Москва…