Објавено на:

Кумановец приведен откако физички ја нападнал својата мајка

t

Четириесет и осумгодишен кумановец вчера физички ја нападнал својата мајка, по што бил приведен од полицијата.

– На 01.06.2022 во 14.40 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Б.Ѓ.(48) од Куманово затоа што во семејниот дом во Куманово физички ја нападнал неговата мајка, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Драма во Тетово: Маж и жена физички…

„На 29.07.2022 во 12.45 часот во СВР…

Запалено возило во Куманово: Интервенирале пожарникари

Кумановските пожарникари интервенирале на три пожари во…

Четири интервенции на кумановските пожарникари минатата вечер

Екипите на кумановската противпожарна единица претпладнево го…

Филмски грабеж во Куманово: Му украле повеќе…

Основното јавно обвинителство Куманово донесе наредба за…