Кумановка украла телефон и платежна картичка па заврши во станица

t

Полициски службеници од СВР Куманово, вчера во 11.45 часот на ул.„11 Ноември” во Куманово ја лишиле од слобода Д.И.Д.(36) од Куманово. Таа се сомничи дека на 12 јануари 2023 околу 08.30 часот во аптека на ул.„11 Октомври” од лицето Г.М.(38) од Куманово одзела мобилен телефон и платежна картичка, соопштија од Министерството за внатрешни работи.

Од МВР додадоа дека одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот, а лицето било задржано во полициска станица.

По целосно документирање на случајот, против неа ќе биде поднесена соодветна пријава, наведоа од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

31-годишен Французин ограбувал станови во Скопје!

31-годишен Французин е уапсен од полициски службеници…

Скопјанец украл велосипед од 1.600 евра, па…

18-годишен скопјанец е осомничен дека украл велосипед…

Бугари фатени како крадат голема количина масло…

Тројца Бугари се обиделе да украдат поголемо…

Малолетен ученик украл лаптопи од училиште во…

На 02.03.2023 полициски службеници од Одделението за…

Расчистени 12 тешки кражби во Кочани, приведени…

Полициски службеници од Одделението за внатрешни работи…