Куновска за Теута Арифи: Не ве плаќаме за да ни нанесувате ваков срам.

t

Срам

Да се номинра три пати човек за амбасадор и три пати да биде одбиен од различни држави не е проблем на кандидатот туку на оној кој го кандидира.

Евидентно дека приватните интереси се над државните.

Османи постапува неодговорно, но секако тоа не е без согласност на државниот врв.

Не ве плаќаме за да ни нанесувате ваков срам.

Ова е коментарот на актерката Софија Куновска, некогаш висок функционер во СДСМ, како реакција на упорноста на власта Теута Арифи да биде поставена за амбасадор.

Вчера беше објавено дека е одбиениот предлог Теута Арифи да биде амбасадор на Македонија во Турција. Претходно имаше информација дека агреман за неа не е добиен од Вашингтон и од Брисел.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одбрана ќе набавува осум нови хеликоптери, најавува…

Министерството за одбрана ќе набавува нови повеќенаменски…

Борел: Партнерството меѓу Русија и Кина има…

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика…

Вучиќ: Целта во надворешната политика е да…

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во…

Ахмети го назначи Рафис Алити за кординатор…

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во…

(Видео) Русија нема да застане: Ова е…

Русија нема да застане во Украина, сите…