Куновска за Теута Арифи: Не ве плаќаме за да ни нанесувате ваков срам.

t

Срам

Да се номинра три пати човек за амбасадор и три пати да биде одбиен од различни држави не е проблем на кандидатот туку на оној кој го кандидира.

Евидентно дека приватните интереси се над државните.

Османи постапува неодговорно, но секако тоа не е без согласност на државниот врв.

Не ве плаќаме за да ни нанесувате ваков срам.

Ова е коментарот на актерката Софија Куновска, некогаш висок функционер во СДСМ, како реакција на упорноста на власта Теута Арифи да биде поставена за амбасадор.

Вчера беше објавено дека е одбиениот предлог Теута Арифи да биде амбасадор на Македонија во Турција. Претходно имаше информација дека агреман за неа не е добиен од Вашингтон и од Брисел.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ повика на обединување на Србите

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ им се…

Шоле го охрабрил Вучиќ да преземе чекори…

Специјалниот советник во американскиот Стејт департмент, Дерек…

Ердоган го претстави новиот кабинет: Ова се…

Реџеп Таип Ердоган, откако денеска свечено положи…

Украинците бесни: Унгарија објави карта од Украина…

Украинското Министерство за надворешни работи ја укори…

ТАЖНА ВЕСТ: Малата Ана не успеа да…

Девет годишната Ана Аргировска од Куманово, за…