Објавено на:

Купил две пушки и 375 куршуми легално: Aмериканците во шок за средношколецот кој уби 19 ученици и ја претвори училницата во гробница.

t

Деветнаесетте деца и двајцата наставници убиени во масакр во основно училиште во јужен Тексас биле во една училница за четврто одделение каде напаѓачот се забарикадирал, соопшти денеска полицијата.двајцата наставници убиени во масакр во основно училиште во јужен Тексас биле во една училница за четврто одделение каде напаѓачот се забарикадирал, соопшти денеска полицијата.
Полицајците насилно влегле во училницата и го убиле напаѓачот, идентификуван како 18-годишниот Салвадор Рамос.

Убиството на 19 деца и двајца наставници во основно училиште во Јужен Тексас поттикна повик за акција од американскиот претседател Џо Бајден – ги повика Американците да се соочат со лобито за оружје во земјата и да го притиснат Конгресот да ги заостри законите за оружје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Родителите ја бојкотираа наставата: НЕ САКАМЕ децата…

Родителите на учениците од ООУ „Тодор Јанев“…

СТРАШНО: Ученици од Хрватска фотографирани како користат…

За време на неодамнешната посета на Вуковар,…

Хорор во Марсеј, Франција, полицијата пронашла возило…

Во престрелка во 16-тиот арондисман во францускиот…

Тетовските основци се дрогираат и проституираат, да…

Во тетовските училишта се продава  и консумира…

Анкета: 70% од американските Евреи се чувствуваат…

Пред историскиот марш за Израел во Вашингтон,…