Курсна листа на НБРМ: Еве колку чинат доларот, еврото, рубљата…

t

Според курсната листа на НБРМ средниот курс на еврото денеска изнесува 61.4950 денари, а на американскиот долар 55.2764 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 71.5974 денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Курсна листа на НБРМ: Видете колку вредат…

Според курсната листа на НБРМ средниот курс…

Форбс ја именуваше добитничката на наградата „најмоќна…

Поддршката на Урсула фон дер Лајен за…

Курсна листа на НБРМ: Ова е денешната…

Според курсната листа на НБРМ средниот курс…

Фајненшл Тајмс: Инвеститорите го избегнуваат доларот

Менаџерите со средства овој месец ги продаваат…

Доларот ослабе, цените на нафтата пораснаа

Во Азија цените на акциите се зголемија,…