КУРСНА ЛИСТА на НБРМ: Колку чини еврото денеска?

t

Според курсната листа на НБРМ, средниот курс на еврото денеска изнесува 61.6847 денари, а на американскиот долар 57.4506 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 70.0564 денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Денес се празнуваат Светиот маченик Кодрат Коринтски…

За време на гонењето на христијаните многумина…

Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото…

Според курсната листа на НБРМ, средниот курс…

Метео: Убав ден во Македонија, температурите до…

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе…

На денешен ден: Роден е Ристо Шишков,…

На 23 март во 1940 година во…

Македонија сака победнички старт на квалификациите за…

Македонската фудбалска репрезентација вчера го одржа последниот…