Објавено на:

Курти во САД побара американскиот камп Бондстил да стане постојана воена база

t

Курти во САД побара американскиот камп Бондстил да стане постојана воена база.

Албин Курти побара воениот камп на американските членови на КФОР Бондстил да стане постојана американска воена база на Косово.

Курти рече дека за време на неговата посета на Соединетите држави имал средби со високи функционери со цел Косово и САД да бидат што посилни и посветени на заедничките вредности и приоритети.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Види чудо, Курти експресно го најде “својот…

Пратеникот на Собранието на Србија од Косово,…

Курти: Ако Србија реши да нè нападне,…

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека не…

ЕУ го укинува визниот режим за Косово!

Земјите-членки на ЕУ се договорија за заеднички…

Курти: Не е чудно што американскиот амбасадор…

Косовскиот премиер Албин Курти денеска во парламентот…

Некој сепак ќе легне на брашното: Конечен…

Косовскиот премиер Албин Курти денеска пред пратениците во Собранието…