Објавено на:

Курти во САД побара американскиот камп Бондстил да стане постојана воена база

t

Курти во САД побара американскиот камп Бондстил да стане постојана воена база.

Албин Курти побара воениот камп на американските членови на КФОР Бондстил да стане постојана американска воена база на Косово.

Курти рече дека за време на неговата посета на Соединетите држави имал средби со високи функционери со цел Косово и САД да бидат што посилни и посветени на заедничките вредности и приоритети.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петковиќ: Курти носи буре барут во Брисел,…

Приштина упорно прави потези кои можат да…

Го спасува: Албанија ќе му дава струја…

Во Косово нема рестрикции во снабдувањето со…

Поради недоволно производство Косово воведува рестрикции на…

Косовскиот мрежен оператор КЕДС започнува со рестрикции…

Србија е ноќна мора за сите соседни…

Косовскиот премиер, Албин Курти ја повика Србија да се…

Брнабиќ: Брисел да престане со лицемерието!

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, одговарајќи на…