Куртовски: Огромната победа во Маврово и Ростуше носи огромна одговорност

t

Со 3238 наспроти 1900 гласови, кандидатот на СДСМ, Медат Куртовски го победи кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Мевмед Џафери за градоначалник на Маврово и Ростуше, изјави претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски од општината во која веќе ја слават победата.

– Се заблагодарувам на сите граѓани кои беа дел од овој фер и демократски процес.Се заблагодарувам и на мојот противкандидат др.Мевмед Џафери, се заблагодарувам за фер кампањата и односот.Оваа огромна победа значи, огромна одговорност , јас ветувам дека чесно ќе работиме, кажа Куртовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Три лица завршија во болница: Автомобил излета…

По примената информација за излетано возило на…

На Попова Шапка 11 степени под нулата…

Најстудено изутринава во државава е на Попова…

Во Маврово половина метар снег, на Попова…

Највисока снежна покривка од 50 сантиметри утрово…

Во Берово утрово -13, на Попова Шапка…

Во Берово утрово е измерена најниска температура…