Објавено на:

Кутиите се поставени пред Зоолошка градина: Оставајте ги вашите предлози за имиња за лавчињата до крајот на неделава

t

Кутиите каде што може да ги оставите вашите предлози за имиња за трите лавчиња ќе бидат пред влезот на зоолошката до крајот на оваа недела.

-Вчерашниот ден беше радосен и за нас во Скопје ЗОО, но и за посетителите. Трите женски лавчиња беа пуштени во надворешното живеалиште каде што целиот ден го поминаа во игра со својата мајка, а посетителите имаа можност за првпат да ги видат, но и да дадат предлог имиња за овие три убавици. Кутиите каде што може да ги оставите вашите предлози за имиња ќе бидат пред влезот на зоолошката до крајот на оваа недела, а лавчињата може да ги видите во надворешното живеалиште на лавови спроти видиковецот од една страна и спроти волците од друга, велат од Зоо Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Социјалните мрежи горат по вчерашното реми: Од…

Социјалните мрежи вријат откако Македонија вчера ѝ…

Добро утро со Инфомакс: Наше знаме е…

Добро утро Македонци, денеска ви го пренесуваме…

Руски зборник од 1849 година: Македонскиот јазик…

Во време кога се врши атак врз…

Сведоштво на баба Велика, една “обична” Македонка:…

ЧЕСТИТ И ВЕКОВИТ ИЛИНДЕН МАКЕДОНЦИ! Славиме 120…

(Видео) И после глумат жртви?! Бугарите скандираа…

Навивачите на Левски на натпреварот против Шкупи…