Објавено на:

Лавров утре во посета на Турција: Можност за продолжување на преговорите со Украина има

t

Лавров утре во Турција!

Сергеј Лавров ќе разговара со турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу за изгледите за продолжување на мировните преговори со Украина.

Лавров утре ќе престојува во официјална посета на Анкара, соопшти руското Министерство за надворешни работи.

Министрите ќе разговараат за украинската криза и можноста за преговори, ситуацијата во другите региони и руско-турските односи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД и Русија ќе ја убедуваат Турција…

Американскиот секретар за одбрана Лојд Остин вчера…

Песков: Русија и Турција имаат несогласувања но…

Русија и Турција се способни да ги…

Спречен терористички напад на Турски тек!

Федералната служба за безбедност на Русија (ФСБ)…

Турците убиле 184 терористи во Ирак и…

Турските оружени сили убиле 184 терористи во…

(Видео) Турција започна нова операција на северот…

Турското Министерство за одбрана соопшти дека уништило…