Објавено на:

„Лада нива“ на ЈП Национални шуми удри во приколка, двајца повредени

t

На 04.04.2022 во 10.45 часот во СВР Битола било пријавено дека во Македонски Брод, на место викано ,,Турски пат“, атар на с.Требино, патничко моторно возило „лада нива“ со охридски регистарски ознаки, сопственост на ЈП Национални шуми од Македонски Брод, а управувано од Д.С.(44) од Македонски Брод, удрило во приколка од паркиран трактор.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, а со телесни повреди се здобил сопатникот С.Т.(58) од Македонски Брод констатирани во Општата болница во Прилеп, информира МВР.


Извршен бил увид од увидна екипа од Македонски Брод.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Џамии, цркви, студентски домови на листата најголеми…

17 семејства трошат 10% од вкупната потрошувачка…

Украина знае уште колку борци се заробени…

Заменик-министерката за одбрана на Украина Хана Малиар изјави дека…

Јовановски: ЕУ не ја сака Македонија во…

Еден од коосновачите на мото-клубот „Ноќни волци“,…

Богоевски: Можно е да ги запреме преговорите…

Ваквите ставови на господинот Јовановски ми сугерираат…

Полјански кон Њујорк Тајмс: Азовците се предадоа…

Милитантите на националистичкиот баталјон Азов (против чии…