Лажни се дојавите за бомби во сите скопски училишта

t

Лажни се сите дојави за поставени бомби 19 училишта во Скопје што биле доставени попладне на нивните електронски адреси.

-Направени се сите потребни проверки во врска со денешните пријави од училишта во Скопје по добиените пораки на електронските адреса со закана за поставена експлозивна направа и утврдено е дека станува збор за лажни пријави, потврдија за МИА од Министерството за внатрешни работи.

Како што посочуваат од МВР, веднаш по добиените пријави, од полициски службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање на објектите, а потоа се извршени и детални проверки од тимови за антитерористички проверки и утврдено е дека станува збор за лажни пријави

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сите дојави за бомби во скопските училишта…

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста…

Паника во Молдавија: Серија дојави за поставени…

Полицијата во главниот град на Молдавија Кишињев…

Нема мир во Србија: Дојави за бомби…

Полицијата во српскиот град Крагуевац добила дојави…

Татко на две деца се разенесе со…

Во српскиот град Ниш, татко на две…