Објавено на:

Лазаров го изигра својот последен натпревар

t

Кире Лазаров го одигра својот последен меч во кариерата и во финалето во Купот на Франција не успеа да стигне до уште еден трофеј. ПСЖ го совлада Нант со 36:31 и јa освои двојната круна во Франција.

Финалето започна максимално израмнето, се играше гол за гол без поголема предност на една од екипте. После 2:2 и 4:4, во 15 минута ПСЖ водеше со 7:6. Следуваше добар период на избраниците на Раул Гонзалес во кој ја направија клучната разлика.

За десет минути ПСЖ постигна десет гола и во 25. минута имаше највисоко водство од 17:1. До крај на првиот дел Нант успеа да намали еден гол од негативата и на одмор да замине со 13:18.

Во првите пет минути од вториот дел Нант намали на два гола, 18:20 и најави голема борба до крај. Сепак ПСЖ не дозволи целосен пресврт и со сигурна игра на крајот забележа убедлив триумф за освојување на Купот на Франција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ванковска: Технички секретар во АЕК со завршено…

На огласот за работна позиција технички секретар…

Големо намалување на горивата, ова се новите…

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги…

И бурекот ќе стане луксуз: Една четвртина…

И лебот станува луксуз за граѓаните. Во…

За влез во државата се чека околу…

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор…

(Фото) Удрен велосипедист во центарот на Скопје

Во овој момент во центарот на Скопје…