Лазаров: Народе нemаmе персонал за новиот бран – следува kолaпc

t

Застрашувачко предупредување од доктор Ненад Лазаров беше утринава објавено на социјалните мрежи, предупредување во кое докторот посочува дека Македонија ги нема потребните човечки капацитети за да се справи со последниот бран на пандемијата.

-Примарното здравство ќе доживее колапс од наплив на пациенти и следствено тониадминистративна работа утре, за ова требаше да се подготвиме а вака е јасно што ќе се случи.

Супермен не може да ги допрегледа и збрине сите илјадници новозаразени од овие денови.
Народе, нема екипа за овој бран, пишува Лазаров.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Курти бара ЕУ и САД да повикаат…

Косовскиот премиер Албин Курти вечерва во разговор…

(Видео) Рама ја изненади италијанската премиерка со…

Албанскиот премиер Еди Рама е познат по…

Ќерка на човек на кој разрешениот Јовев…

Елеонора Димовска на својот фејсбук профил сподели…

Фатени криумчари на мигранти кај Демир Хисар:…

На 05.06.2023 во 19.20 часот на регионалниот…

Ескобар пресече: Заедница на српски општини ќе…

Специјалниот пратеник на САД за Западен Балкан,…